Wyniki niektórych badań pokazują jednoznacznie na wzrost liczby rozwodów. Co ciekawe, coraz częściej powodem rozstania nie są nałogi partnera, zdrada czy przemoc fizyczna, ale niedopasowanie charakterów. Czy warto iść na terapię, kiedy nie możemy dogadać się ze współmałżonkiem?

Wiele osób zastanawia się, czy terapia uratuje związek. Takie podejście nie do końca się sprawdza. Jeżeli partnerzy chcą być razem i szukają pomocy w rozwiązywaniu konfliktów, terapeuta może rzeczywiście pomóc ocalić relację. Trudniej jest dojść do kompromisu, kiedy jedno z małżonków nie chce poprawy sytuacji i odmawia uczestnictwa w terapii.

Pytanie na temat tego, czy warto iść na terapię małżeńską jest skomplikowane. Warto wziąć pod uwagę dobro dzieci. Najmłodsi przeżywają stres, kiedy rodzice się rozchodzą i potrzeba nieraz wiele czasu, aby wyleczyć rany i poradzić sobie z syndromem odrzucenia. Odpowiedzialność za potomstwo skłania niektórych do odwiedzin u terapeuty.

terapia dla małżeństw co warto wiedzieć

Niestety, niektóre związki są skazane na porażkę. Nałogowy hazard, czy oszustwa finansowe lub zaciąganie kredytów za plecami partnera, prowadzą zazwyczaj do rozpadu pożycia. W tym wypadku, kwestia tego, czy terapia uratuje związek nie jest kluczowa, ponieważ uzależniony małżonek czy partner dopuszczający się oszustw, powinien przejść najpierw terapię indywidualną. Podstawową rzeczą w obliczu takich problemów jest chęć do zmiany u uzależnionego.

Każda relacja małżeńska czy partnerska przeżywa wzloty i upadki. Tylko nieliczni decydują się wieść życie samotnika. Jeżeli nurtuje nas pytanie, czy warto iść na terapię małżeńską lub czy terapia uratuje związek, powinniśmy w pierwszej kolejności porozmawiać szczerze z małżonkiem.

Może się okazać, że interwencja specjalisty nie będzie konieczna, bo potrafimy dogadać się sami. Mężczyźni często nie widzą frustracji partnerki, a jeśli ją dostrzegają, nie wiedzą skąd ona wynika. Wzajemna komunikacja, bez osądzania i atakowania może sprawić, że małżeństwo rozkwitnie na nowo i po gwałtownych burzach wyjdzie upragnione słońce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zostaw komentarz!
Wpisz swoje imię