Czy stres jest nam do czegoś potrzebny? Może się to wydawać absurdalne, ale tak. Stres to między innymi element ochronny organizmu, mający na celu zmobilizować całe ciało do na przykład ucieczki, lub walki o przetrwanie.

Stres może prowadzić do chorób, stres sprzyja rozwijaniu się poważnych stanów lękowych, prowadzić do napięcia, rozdrażnienia, ciągłego poczucia gniewu, czy nawet depresji. To wszystko wpływa na naszych najbliższych, na nas samych, i działania jakie podejmujemy.

Możemy próbować zmieniać otoczenie, wyjeżdżać, rozstawać się, uciekać gdziekolwiek, tylko nigdy nie uciekniemy przed samym sobą. Jeśli więc mamy zaszyte w sobie schematy, które generują olbrzymią ilość stresu, lęków i negatywnych myśli, to dopóki nie zmierzymy się z samymi sobą, to stres nas nigdy nie opuści.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie ze stresem, jest ograniczenie wszystkich używek, takich jak kawa, papierosy i alkohol.

Sen także jest bardzo ważny. Dużo śpijmy, i śpijmy dobrze. Szacuje się, że powinniśmy spać od 7 do 9 godzin. Najlepiej ustalmy sobie określoną godzinę spania, nauczmy się regularności.

jak radzić sobie z stresem

Pamiętajmy również o aktywności fizycznej. Podczas wysiłku, przenosimy koncentrację z myśli na ciało. Nic tak nie oczyszcza głowy, jak porządny trening. Dzięki procesom biochemicznym zachodzącym w naszym organizmie, wytwarzają się hormony odpowiedzialne za poprawę samopoczucia.

Warto również pomyśleć o prowadzeniu dziennika personalnego. Taki dziennik pomoże nam skonfrontować się z naszymi codziennymi problemami generującymi napięcie.

Nauczmy się także odmawiania. Chodzi tutaj głównie o odmawianie samemu sobie. Jeżeli podejmiemy się zbyt wielu zobowiązań, których inni od nas oczekują, utkniemy w stresującej sytuacji.

Pracujmy codziennie nad swoimi przekonaniami i higieną myślenia. To pomoże nam prowadzić bardziej wyluzowane i spokojne życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zostaw komentarz!
Wpisz swoje imię