Gdy przychodzi czas, gdy nasze dziecko wkracza w wiek przedszkolny szukamy przedszkola dla niego. Chcemy, aby dobrze się tam czuło, rozwijało się, bawiło i uczyło. Ponieważ, niestety, dziecko nie może jeść wszystkiego, zdiagnozowano u dziecka nietolerancję pokarmową, mamy utrudnione zadanie.

Przedszkola publiczne nie są przygotowane na przyjęcie dzieci z nietolerancją pokarmową. Kuchnia przedszkolna musi być do tego przystosowana. To inne naczynia, osobne garnki. Nie wolno pomylić talerzy.

Przedszkole dla dziecka z nietolerancją pokarmową

Szukamy, więc przedszkola prywatnego, najlepiej domowego przedszkola. Przedszkole dla dzieci z nietolerancją pokarmową to przedszkole z personelem, dbającym o każdy szczegół. Przedszkole z dietetyczką, która będzie potrafiła skomponować pełnowartościowe posiłki zgodnie z dietą zalecaną naszemu dziecku. Zaopatrzeniowiec, będzie wiedział gdzie nabywać wymagane produkty bez laktozy, bez glutenu, bez alergenów.

Sprawdzają się małe, kameralne przedszkola prywatne, domowe przedszkole. Tam, ze względów organizacyjnych dopilnowanie każdego posiłku, każdego dziecka jest możliwe. Posiłki to przecież nie wszystko. To, że dziecko ma problem z przyswajaniem pokarmu, to nie znaczy, że nie może się rozwijać. Trzeba zapewnić mu możliwość nauki pisania, czytania, nauki języków obcych, nauki gry w szachy, na instrumencie muzycznym. Od najmłodszych lat ujawniają się talenty.

Wiek przedszkolny to ważny etap w życiu młodego człowieka. To wtedy wchodzi w wiek szkolny, tworzą się pierwsze przyjaźnie. To obowiązek rodziców, aby pomóc dziecku w tym starcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zostaw komentarz!
Wpisz swoje imię