Kolejna noc, podczas której tylko z irytacją przewracasz się z boku na bok, nie mogąc zmrużyć oka?

Raz po raz wzdychasz gniewnie, bo już czujesz, jak bardzo ranek będzie dla ciebie trudny. Niewyspany i marudny, który to już raz w tym miesiącu? Problemy z bezsennością niestety dotykają coraz większej liczby osób. Na twoje szczęście, znamy sposoby, jak szybko zasnąć w nocy!

Pierwsza rada

Po pierwsze, przewietrz przed spaniem sypialnię. Świeże powietrze zdecydowanie sprzyja odprężeniu. Na godzinę przed planowanym pójściem spać odłóż na bok laptopa i telefon oraz wyłącz telewizor – światło emitowane przez elektronikę rozbudza organizm. Najlepiej ograniczyć bodźcie zewnętrzne do minimum.

Druga rada

Warto też mieć swoją wieczorną rutynę – zespół czynności, które będziesz wykonywać każdego wieczoru. No i oczywiście najlepiej będzie, jeśli postarasz się chodzić spać o stałej porze. To wszystko razem pozwoli ustabilizować twój cykl biologiczny, w konsekwencji czego problemy z bezsennością będziesz mógł zostawić za sobą daleko w tyle.

kilka dobrych rad jak znasnać

Trzecia rada

Pamiętaj też, żeby w ciągu dnia być aktywnym i unikać krótkich drzemek. Jeśli powyższe metody zawiodą, wypróbuj ćwiczenia oddechowe. Połóż się wygodnie na łóżku i odgoń od siebie wszystkie negatywne i stresujące myśli.

Czwarta rada

Zamknij oczy i przez cztery sekundy wciągaj powietrze, potem wstrzymaj oddech na siedem sekund i następnie wypuszczaj powietrze ustami przez kolejne osiem sekund. Powtórz parę razy, aż twoje ciało się rozluźni i będzie gotowe, by udać się w stan spoczynku.

Teraz, kiedy już wiesz, jak szybko zasnąć w nocy, możesz pożegnać problem bezsenności raz na zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę zostaw komentarz!
Wpisz swoje imię